Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !


%100 Tuzsuz Zeytin ve Zeytin Lezzetleri Artık Kapınızda

Kasım 2017

İznik Zeytin Evi...

 

Yıllar önce hobi olarak başlayan ve sonunda İznik'in Çamdibi köyüne yerleşmemiz ile bugünlere gelen İznik Zeytin Evi'miz...

 

İlk günden bu yana epey yol aldı İznik Zeytin Evi'miz. Yol aldı derken yanlış anlaşılmasın; hala çok küçük bir aile işletmesiyiz. Ufak adımlarla, emeğimiz ve imkanlarımız elverdiğince ama hayallerimiz doğrultusunda büyümeye çalışıyoruz. %100 Tuzsuz zeytinimizde olduğu gibi yeni denemeler yaparak ya da bir yandan dünyada nasıl yapıldığını araştırırken diğer yandan unutulmaya yüz tutmuş geleneksel yöntemlerin izini sürerek çalışıyoruz. Hem deneysel hem geleneksel bir üretim bizimki.

 

Geçtiğimiz sezon deneme üretimi olarak yaptığımız ve çok kısa sürede tükenen %100 Tuzsuz Zeytin'imiz için bu sene erken kolları sıvadık. Geçen yıl bir kere alanların bir daha bulamadığı, tuz hiç kullanmadan üretildiği için zeytinin maskelenmemiş yoğun tadını ağzınızda hissettiğiniz bu zeytinimiz bu sene bolca bizimle olacak. Zeytini ilk defa yediğinizi düşüneceksiniz. Tadanlar biliyorlar.

 

Geleneksel tatlarda yeşil zeytinler tam tadında bu sene. Tek tek ahşap tokmaklarla kırdığımız yeşil zeytinlerimizin suyunu gün aşırı değiştirerek tatlandırdık, kaya tuzu ile hazırladığımız salamura suyuna koyduk. Limontuzu yerine gerçek limon kullanıyoruz. Biraz daha zahmetli ve maliyetli oluyor ama bizce doğrusu bu. En iri yeşil zeytinlerimizi küçük bir alet kullanarak tek tek çizdik ve yine aynı yöntemle tatlandırdık. Çizme zeytinlerimiz de meraklıları için güzel bir seçenek. İkisi de tam anneanne/babaanne zeytini oldu. İçinde ne limon tuzu denilen sitrik asit var ne de yumuşamasını engelleyici başka bir katkı maddesi. Bunu renginden anlayabilirsiniz. Bu zeytinlerimiz muhtemelen çok kısa bir süre bizimle olacak. Katkı/koruyucu kullanmadığımız için bir süre sonra yumuşamaya başlayacağından çok fazla miktarda yapmadık.

 

Geleneksel sele zeytinimiz var sırasını bekleyen. Gerçek sele zeytin... Bir kat siyah zeytin, bir kat kaya tuzu şeklinde selelere doldurduk. Yine anneanne/babaanne yöntemi... Gün aşırı alt üst edip tuzun tüm zeytinlere temas etmesini sağlıyoruz. Bu zeytinimizin tatlanmasına biraz vakit var. Acısını atınca tuzundan arındırıp yağlayıp ambalajlayacağız. Aralık ayı ortası ya da sonu gibi hazır olacaktır.

 

İri salamura zeytinlerimiz yaklaşık 8-9 aylık bir fermentasyon sonucu olgunlaştığı için geçen senenin zeytinlerinden ve tadı tam kıvamında. İri, etli, çekirdeği küçük ve normal tuzunda zeytin sevenler için.

 

Bu senenin yağları henüz hazır değil. Onların da hazır olmasına yaklaşık 1 ay kadar bir zaman var. Satışa sunduğumuzda üyelerimize haber vereceğiz. Şu anda sadece geçen sezonun hasatından Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağımız var. Tek tek elle toplanan ilaçsız zeytinlerin henüz yeşilken toplanıp soğuk olarak sıkılması ile elde edildi. Çok özel bir yağ. Koyu renk cam şişelerde 500 ml olarak ambalajlandı.

 

Ambalajlarımız camdır. Bizde plastik kutu, pet şişe vs yok. Belirttiğimiz gramajlar ne ise içindeki net miktar odur. Darısı düşülmüş hali iledir. Yani olması gerektiği gibi. Renklendirici, koruyucu hiç bir madde kullanmayız.

 

Ürettiklerimizle iddialıyız. Çünkü daha iyi nasıl olur diye sürekli sorguluyoruz. Çünkü gönülden yapıyoruz işimizi. İşimizi seviyoruz ve emeğimizin değer bulduğunu gördüğümüzde mutlu oluyoruz.

 

Eğer siz de bir zeytin ve zeytinyağı dostu iseniz duyurularımızdan öncelikli olarak haberdar olmak için sitemize üye olmanızı tavsiye ederiz.

 

Önce bir deneyelim görelim diyorsanız Özel Üretim Erken Hasat Zeytinyağımızla birlikte hepsinden biraz biraz hazırladığımız Zeytin Şöleni paketimizle başlayabilirsiniz. Ya da dilerseniz kendi paketinizi kendiniz oluşurabilirsiniz. Bu sene küçük ambalajlarımız da var.

 

%100 müşteri memnuniyetimiz hep olduğu gibi bugün de var. Tadına bakın, beğenmezseniz hemen bize geri gönderin. Koşulsuz şartsız geri alıyor ve paranızı iade ediyruz.

 

Sizinle henüz tanışmadıysak tanışmak üzere diyoruz.

 

Sevgi, saygı ve sağlıkla kalın.

 

 

İznik Zeytin Evi

 

Zeytin & Zeytinyağı

 

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2023 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı