Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Tuzsuz Zeytin - Gemlik Tipi Tuzsuz Siyah Zeytin

%100 Tuzsuz Siyah Zeytin 600g Cam Kavanozda

Fiyatı: 240 TL
Adet

Tamamen Tuzsuz Siyah Zeytin (Sıfır Tuz)

Tirilye tipi (halk dilinde Gemlik tipi de denir)  201 - 230 kalibre iri boy siyah zeytinlerin - hiç tuz kullanılmadan - özel fırınlarda kurutularak tatlandırılması ile elde edilmiştir.

Tuzsuz Zeytin özel fırından çıktığında, suyu nerdeyse hiç kalmamış ve 2 kilo olan siyah zeytin 1 kiloya düşer ve kalibresi artık 402 - 460 arasıdır.

Üretimin aşamasında ve sonrasında hiçbir katkı, koruyucu ve tuz kullanılmamıştır.

Sadece koruyucu olarak yine kendi üretimimiz olan Natürel sızma zeytinyağı ile yağlanmıştır.

Satın almanız durumunda bozulmasını engellemek amaçlı, Tuzsuz Zeytinin bulunduğu kavanoza bir miktar daha Natürel sızma zeytinyağı eklemeniz ve günaşırı kavanozu aşağı yukarı çevirerek zeytinyağının her zeytine bulaşmasını sağlamanız gerekmektedir. Buzdolabında saklanmasını öneriyoruz.

Sadece siyah zeytinin tadını almak isteyenler için, tuzsuz siyah zeytin özel olarak sınırlı miktarda üretilmiştir.

Siyah zeytinin gerçek tadının yoğun bir biçimde hissedildiği, hafif baharlı özel bir siyah zeytin çeşidimizdir.

Başlangıçta tuzsuz siyah zeytinde % 5 - 10 oranında acılık bulunmaktadır. Bu acılık haftalar geçtikçe kaybolmaktadır.  Doğal siyah zeytin acılığına yabancı olanlara oldukça acı gelebilir. Zeytine yabancı olmayan birçok müşterimiz özellikle bu acılığı ve bu tadı istemektedirler.

Bu zeytin acılığının faydalı olduğunu düşünüyor olmalılar ki bazı ünlü doktorlar zeytini dalından koparıldığı gibi yenilmesini tavsiye ediyorlar.

Son dönemlerde doktorlar, katı gıdaya başlayan bebeklere zeytin yedirilmesini tavsiye ediyor. Ancak piyasada bulunan zeytinlerin neredeyse tamamı tuzlu olduğu için suda veya sirkeli suda bekletmek gibi yöntemler ile tuzunun giderilmesine uğraşılıyor. Üretmiş olduğumuz tuzsuz siyah zeytin için herhangi bir işlem yapılmadan tüketilebilir.

Sadece bebekler değil aynı zamanda Tuz tüketmesi sakıncalı olanlar ve tuzsuz diyet yapmak durumunda olanlar da gönül rahatlığıyla tuzsuz siyah zeytin yiyebilirler.

Tuzsuz zeytin üretim aşamasında ve sonrasında hiç bir kimyasal veya katkı maddesi kullanılmamıştır.

Tuzsuz zeytini kapıda ödeme seçeneği ile sipariş edebilirsiniz

Tuzsuz zeytini beğenmezseniz koşulsuz iade edebilirsiniz.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2024 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı