Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !


Zeytinin Peşinde 5 Yıl

Şubat 2018

Günden güne çoğalan zeytin dostlarımız sayesinde ve günden güne çeşitlenen, ünü artık bizi aşan ürünlerimiz ile İznik Zeytin Evi' mizi galiba artık bir çok kişi tanıyor. % 100 Müşteri Memnuniyeti için koşulsuz iade imkanı ve durmak bilmeyen araştırma ve denemelerimiz bizim vazgeçilmez prensiplerimiz. Biliyoruz ki bizi biz yapan değerler bunlar.

Güzel bir zeytin sezonu oldu bizim için. Zeytin'in memleketine yerleşmemizle birlikte hayallerimizdeki İznik Zeytin Evi'ne bir kaç adım daha yaklaşmış olduk. Aklımızda olan tüm çeşitleri üretmek, gönlümüzce denemeler yapmak gibi bir lüksümüz var artık. Neler mi yaptık? Tamamen tuzsuz siyah zeytin, az tuzlu siyah zeytin, kurutulmuş siyah zeytin, geleneksel sele zeytin, tabi ki kostiksiz (hatta limon tuzu bile içermeyen) kırması ve çizmesi ile yeşil zeytin. Hatta daha da ileri gidip Geleneksel sele'de Gemlik tipi zeytinin yanında bir de Su Zeytini selesi yaptık.

Bize duyduğunuz güvenin verdiği güç ve sorumluluk ile daha da iyisini yapabilmek için vargücümüzle çalışıyoruz. Denemelerimizde kimi zaman başarılı , kimi zaman ise başarısız olabiliyoruz. Başarısızlıktan korkarsak ilerleyemeyeceğimizin farkındayız.

Zeytinyağları ile ilgili de yeni denemeler yaptık bu sene. Baştacımız Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı'nın yanında bir de Olgun Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı'mız oldu. Natürel Sızma her zamanki gibi hep var. Tüm zeytinyağlarımız tepe zeytini dediğimiz sadece dalından toplanan zeytinlerden üretildi. Zeytinyağı'nın kalitesini ve nefasetini bozan içerisinde beklemiş, çürümüş, ezilmiş zeytinler olan dip zeytini olarak tabir edilen zeytinlerden uzak durduk. Ve tabii ki hiç bekletmeden sıkım yaptırdık. Bizde yemeklik zeytinyağı diye bilinen Riviera Zeytinyağı yok. Çünkü labarotuvar ortamında kusurları giderilmiş zeytinyağın her ne kadar belli oranda (%85 rafine zeytinyağı, % 15 natürel sızma zeytinyağı) natürel sızma ile karışsa da gerçek zeytinyağı ile boy ölçüşemeyeceğini çok iyi biliyoruz. Zeytinyağlarımızda da son derece iddialıyız.

Geçtiğimiz yaz yaptığımız Dalından Kapınıza uygulamamız bu sene de geliyor . Yani dalından bugün koptuysa yarın sizde olacak. Ankara'ya kadar 1 günde ulaşıyor. Karışık meyve kasası, yerli tohum pembe ve kırmızı domates kasası ve karışık sebze kasası bir kaç aya kadar sistemimizde tekrar yerini alacak. Bunun duyurusunu vakti geldiğinde üyelerimize yapacağız. O yüzden henüz üyemiz değilseniz aşağıdaki linkten üye olabilirsiniz.

Bir de övünerek söylüyoruz ki doğal fermantasyon gerçek sirkelerimiz var artık. Yeni sezon elma ve üzüm sirkelerimiz bu sene bolca bizimle olacak.

Doğal, katkısız, koruyucusuz, deneysel ve geleneksel. Bizim işimizin özeti bu!

Ocak ayında Habertürk'te yayınlanan Şehir Hikayeleri programına konuk olduk. Daha doğrusu onlar bizim konuğumuz oldular. Bizi daha yakından tanımak isterseniz kısmen de olsa kendimizi anlatabildiğimiz programın videosuna internet sitemizde bulabilirsiniz.

Sizinle henüz tanışmadıysak biz internet bağlantısı olduğu her yerde ve İznik'te Çamdibi'ndeyiz. Çamdibi'ne yerleştikten sonra bize sürpriz yaparak Çamdibi'nde ziyarete gelen zeytin dostlarımız gibi sizleri de bir çayımızı içmeye bekleriz. Çok da mutlu oluruz. Köye adını veren çam ormanında küçük bir yürüyüş yapabilirsiniz. Eğer hasat zamanına denk gelmişseniz, bizlere eşlik edebilirsiniz.

 

 

İznik Zeytin Evi

 

 

Sevgi, saygı ve sağlıkla...

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2024 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı