Sipariş ve Danışma Hattı 0 545 419 16 16
0 532 792 33 46

Alışveriş Sepeti

Alışveriş sepetinde şu an hiç ürün yok !

Tarhana (Ekşi Mayalı)


400g Tarhana Cam Kavanozda

Stokta Yok !

Tarhanalarımız artık hazır! Sadece Tarhana demek haksızlık olur diye düşünüyoruz. Ekşi Mayalı Tarhana desek yine yetersiz olacak.

Çünkü unu  "Karakılçık Buğdaydan" Taş Değirmen'de öğütülmüş, öğütülmenin dışında başka bir işlemden geçmemiş, tüm yararlı bileşenleri içinde Karakılçık Unu, yoğurdu yakın civarda hayvancılıkla uğraşan bir komşumuzdan aldığımız sağılmış "Günlük" inek sütünü kaynatttıktan sonra mayaladığımız yoğurt (Yoğurdun ilk mayasını da çok önceleri yine kendimiz yapmıştık), sonra Nane, Sarımsak, Soğan, Domates, Kapya Biber, Yeşil Biber ve  Çörekotu...

Önce yaklaşık 21 gün boyunca her gün yoğruldu, mayası iyice ekşitildi. Sonra avuç büyüklüğünde parçalara ayrıldı bir tur kurutuldu. Sonra iyice ufalandı ve en son kevgirden geçirilerek yine ama bu sefer iyice kurutuldu.

Bizim Ekşi Maya Tarhana kavramımız bu. Beyaz un değil, hazır yoğurt değil, pişirme değil.

Şimdi ise yoğurdundan ununa, mayasından ekşitilme aşamasına kadar her bir kalemi özenli, emek yoğun Ekşi Mayalı Tarhanamız sitemizdeki yerini aldı. 400 gramlık cam kavanozlarda. Acısız. Bebeklerinize de  gönül rahatlığı ile  verebileceğiniz bir tatta.

Bizim için ne dediler ?

Yorum Yazmak için Tıklayınız

© 2024 İznik Zeytin Evi - Zeytin & Zeytinyağı